Ish-deputetja përgënjeshtron Osmanin: Çdo muaj Kuvendi të njofton për pagesat mujore

Pantina me anë të një postimi në Facebook ka thënë se secili deputet çdo muaj pranon në kutinë postare një dokument nga sekretariati ku tregohet për pagesat që janë bërë për muajin paraprak, shkruan Rahoveci INFO.

Ajo ka shpjeguar se ai dokument është i ndarë në pagën bazë, mëditjet nga pjesëmarrja në seanca, mëditjet nga pjesëmarrja në komisione, pagesa për shujtat dhe shpenzimet e udhëtimit.

Postimi i plotë i Pantinës:

Secili deputet per cdo muaj pranon ne kutine e tij/saj postare nje dokument prej sekretariatit ( departamenti i financave) ku i tregohet per pagesat qe i jane bere per muajin paraprak e qe eshte i ndare ne: pags baze, meditjet nga pjesemarrja ne seanca, meditjet nga pjesemarrja ne komisione, pagesa per shujtat ditore dhe shpenzimet e udhetimit. Meditjet dhe kompenzimet per udhetime jasht vendit paguhen ndaras. Prandaj te thuash se nuk e ke dite sa pare ke marr dhe per ç’fare arsye dmth ose je injorant ose genjeshtar e ndoshta edhe te dyja bashk!.  /Rahoveci INFO/

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!