E rrallë: Shfaqet gjarpëri në aeroplan, rrezikohet jeta e pasagjerëve

Në një video të shpërndarë në TikTok nga përdoruesi shihetnjë gjarpër i gjatë duke rrëshqitur nëpër një ndriçues lart, transmeton Rahoveci INFO.

Në mbishkrim, përdoruesi i TikTok shkroi se fluturimi, i cili ishte nisur nga kryeqyteti i Malajzisë, Kuala Lumpur për në Tawau, duhej të bënte një ulje emergjente në Kuching, sipas një përkthimi të tekstit.

AirAsia nuk iu përgjigj menjëherë një kërkese për koment nga NPR. Megjithatë, shefi i sigurisë së linjës ajrore Liong Tien Ling konfirmoi incidentin në një deklaratë për CNN Türk.

“AirAsia është në dijeni të incidentit që ndodhi në fluturimin nga Kuala Lumpur në Tawau të enjten. Sapo u njoftua kapiteni, avioni u devijua në Kuching për t’u dezinfektuar,” tha ai.

Ai vazhdoi duke deklaruar se as pasagjerët dhe as mysafirët nuk ishin në rrezik, sipas mediumit.

Pasagjerët ishin në gjendje të vazhdonin udhëtimin e tyre për në Tawau po atë ditë, raporton rrjeti shumëkombësh i lajmeve CNA. /Rahoveci INFO/

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!