Loriana Kuka fiton medalje të artë në Sarajevë

Xhudistja Loriana Kuka ka fituar medaljen e artë në kategorinë deri në -78kg në Sarajeva Open.

Kuka mundi në finale italianen Linda Politi. Gjatë rrugëtimit deri në finale, fitoj ndaj; turkes Serdem Daharli, holandezes Lieke Derks dhe kroates Petrunjela Pavic.

Kjo është medalja e parë për këtë vit për 24 vjeçaren pejane. Ekipi është udhëhequr nga trajneri i moshave të reja Fatos Tabaku. /Rahoveci info/

Lajmet Loriana Kuka fiton medalje të artë në Sarajevë >> Rahoveci info.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!