Zbulohet nëndetësja e mbushur me 4 tonë kokainë, publikohen pamjet

Marina Kolumbiane ka publikuar pamjet nga operacioni që sekuestresoi një sasi prej 4 tonë kokainë, ndërsa u vunë në pranga edhe 4 persona pak ditë më parë.

Kokaina u gjet e fshehur brenda një nëndetësje rreth 15 metra e gjatë në Oqeanin Paqësor. Sipas Marinës Kolumbiane, droga i përkiste një grupi disident të Forcave të Armatosura Revolucionare (FARC) dhe vlerësohet në 150 milionë dollarë.

Varka gjysmë zhytëse po shkonte drejt brigjeve të Amerikës Qendrore me katër persona të cilët ranë në prangat e policisë.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!