Çitaku i reagon Kurtit e Osmanit, pasi nuk përmendën Thaçin e Sejdiun: Historia nuk mund të rishkruhet

Përmes një postimi në “Twitter”, Citaku ka thënë se historia nuk mund të rishkruhet, teksa ka publikuar një fotografi të vjetër të ish-presidentit Hashim Thaçi.

“Historia nuk mund të rishkruhet! #Kosova14”, ka shkruar ajo në një postim në “Facebook”.

Kryeministri Albin Kurti e presidentja Vjosa Osmani në fjalimet e tyre në Kuvend në 14 vjetorin e pavarësisë, as sa për kujtesë historike, nuk kanë përmendur Hashim Thaçin dhe Fatmir Sejdiun, që ishin në krye të institucioneve të Kosovës, kur u shpall pavarësia në vitin 2008. /Rahoveci INFO/

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!