Kurti për qeverisjen e tij: Kemi punë konkrete që nuk duken

Kurti në RTK ka thënë se çështja e njohjeve dhe anëtarësimeve kërkon punë dhe jo zhurmë, shkruan Rahoveci INFO.

Sipas Kurtit gjatë qeverisjes 1-vjeçare është përmirësuar për të mirë imazhi i shtetit të Kosovës.

Madje Kurti tha se Qeveria e tij ka bërë punë konkrete që nuk duken.

“Çështja e njohjeve dhe anëtarësime është një punë delikate që nuk do zhurmë, por punë. MPJ është në ballë të këtij procesi. Në këto 1 vit që jemi në qeveri e kemi përmirësuar imazhin e shtetit tonë. Shembull tek indeksi i përceptimit të korrupsionit. Kemi punë konkrete të cilat nuk duken”, ka thënë ai.  /Rahoveci INFO/

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!