Gjermania emëron për herë të parë të dërguar special për Ballkanin Perëndimor

Sarrazin është i dërguari i parë gjerman për Ballkanin Perëndimor, sepse ai pozicion nuk ekzistonte në qeveritë e mëparshme gjermane.

Ai është anëtar i Partisë Gjermane të Gjelbër dhe ka qenë anëtar i Bundestagut nga viti 2008 deri në vitin 2021.

Mori pjesë aktive në punën e Komisionit për Çështje Evropiane dhe Komisionit për Punë të Jashtme.

Sarrazin kishte kundërshtuar ashpër çështjen e ndryshimit të kufijve në Ballkanin Perëndimor, si dhe qasjen e Administratës Trump ndaj Kosovës. /Rahoveci INFO/

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!