2 vite izolim nga Covid, Australia hap kufijtë për të huajt

Australia ka rihapur kufirin e saj ndërkombëtarë për herë të parë pas rreth dy vjet duke sjellë bashkime familjare dhe një nxitje të turizmit.

Vendi vendosi disa nga masat më të rrepta të udhëtimit në botë pasi u mbyll në mars 2020 për shkak të koronavirusit.

Vizitorët vaksinuar me dy doza nuk kanë nevojë të karantinohen, por udhëtarët e pavaksinuar duhet ta bëjnë këtë në një hotel deri në 14 ditë me shpenzimet e tyre.

Udhëtarët mund të hyjnë në të gjitha shtetet përveç Australisë Perëndimore, e cila mbetet e mbyllur deri më 3 mars dhe kërkon 3 doza vaksinë.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!