Mirena për Kurtin, Osmanin e Gërvallën: Asnjë personalitet i rëndësishëm s’i takoi as s’ua zgjati dorën

Ai ka thënë se Osmani, Kurti dhe kryediplomatja e Kosovës, Donika Gërvalla-Schwarz janë “sorollatur” koridoreve të Konferencës vetëm për t’ia konfirmuar Joseph Borrelit gatishmërinë për vazhdimin e dialogut, shkruan Rahoveci INFO.

“Asnjë personalitet i rëndësishëm nuk i ka taku as ua ka zgjatë dorën”, shkruan Mirena.

Më tutje ai i ka quajtur krerët e shtetit “fëmijë”.

Ky është postimi i tij:

Dmth Vjosa Osmani, Albin Kurti e Donika Gervalla, qe sa dite kane shku ne Mynhen, tuj u sorollate koridoreve te Konferences, vec sa per me ia konfirmu Borellit se jemi te gatshem me u taku me Vuçiqin dhe me e vazhdu dialogun me Serbine.
Bravo bre!
Asnje personalitet i rendesishem nuk i ka taku as ua ka zgjate doren. As nuk i kane leju me vjedh ndonje selfi me personalitete te rendesishme te politikes boterore, e qe pastaj me na shit mend neve ketu.
Deri te rriten k’ta fmije, s’do te kete politikan me mend n’kry qe ka kohe me i ngu broqkullat e tyre…
“Ku ke? Ne Mynhen. Çka fitove? Tiririu tiririu…”….😁. /Rahoveci INFO/ 

Askush nga krerët e lartë amerikanë s’i takoi Kurtin e Osmanin në Konferencën e Sigurisë në Munih

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!