Haradinaj i ofron mbështetje Ukrainës: Liria do të mbizotërojë

Kjo, pas ngjarjeve të fundit që po zhvillohen në Ukrainë, për shkak të konfliktit të saj me Rusinë, transmeton Rahoveci INFO.

Ai përmes një shkrimi në llogarinë e tij në Facebook, ka theksuar se liria është ajo që do të mbizotërojë.

“Në këtë kohë trazirash ne qëndrojmë me Ukrainën, së bashku me aleatët tanë, Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimin Evropian. Është detyrimi ynë të mbështesim vlerat e demokracisë dhe lirisë. Liria do të mbizotërojë!”, ka shkruar Haradinaj.

Sot në Kuvendin e Kosovës u kërkua që për këtë çështje të mblidhen edhe institucionet e sigurisë së Kosovës për të monitoruar situatën.

Ky është postimi i tij i plotë:

Në këtë kohë trazirash ne qëndrojmë me Ukrainën, së bashku me aleatët tanë, Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimin Evropian.
Është detyrimi ynë të mbështesim vlerat e demokracisë dhe lirisë.
Liria do të mbizotërojë!/ Rahoveci INFO/
Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!