Kurti me deklaratë të çuditshme për qytetarët: Ata shpenzojnë vetëm pse ata kanë të shpenzojnë

“Njerëzit shpenzojmë vetëm pse ata kanë të shpenzojnë”, shkruan Rahoveci INFO.

Po, kjo nuk është e vetmja arsye sipas Kurtit.

“Ka edhe një arsye tjetër pse ata shpenzojnë. Ata shpenzojnë kur besojnë që vazhdojnë të kenë përndryshe nuk shpenzojnë”, shtoi Kurti.

“Ata më parë shpenzojnë sesa kursejnë kur kanë shpresë, kur besojnë se e ardhmja është më e mirë se e tashmja”, tha kryeministri.

Prandaj siç thotë Kurti, janë rritur edhe të hyrat doganore.

“A ka në Kosovë varfëri, ka, a ka varfëri ekstreme, ka.Ata që përmendin Zvicrën e Gjermaninë, ky është sigurisht modeli që ne duam”, potencoi Kurti.

Këto deklarime Kurti i bëri pas kundërshtimeve të shumta që pati nga deputetët  Kuvendit të Kosovës lidhur me deklarimet e tij për kinse rritje dhe zhvillim ekonomik./Rahoveci INFO/

 

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!