Kuvendi miraton edhe dy marrëveshje ndërkombëtare

Ndërkohë, i dhanë dritë të gjelbër edhe ratifikimit të marrëveshjes ndërmjet Kosovës dhe Malit të Zi në kontekstin e aderimit në Bashkimin Evropian.

Përkrahje dy marrëveshjeve i dhanë deputetët nga pozita dhe opozita.

Derisa seanca po vazhdon të zhvillohet, është ngritur diskutimi edhe për shqyrtimin e parë të Projekt-Rregullores së re të Kuvendit të Kosovës.

 

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!