Mehaj: Do të jemi së bashku me NATO-n, të gatshëm për çdo kërcënim ndaj sigurisë rajonale

Me këtë rast, ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj ka thënë se janë të gatshëm për përballje me çdo kërcënim ndaj sigurisë rajonale, kontinentale dhe globale.

“Vazhdojmë përgatitjet për pjesëmarrjen në stërvitjen shumëkombëshe të NATO dhe partnerëve të saj ‘Vigorous Warrior 2022’. Ne jemi dhe do të jemi së bashku me NATO-n, të udhëhequr nga SHBA, të përgatitur dhe të gatshëm për përballje me çdo kërcënim ndaj sigurisë rajonale, kontinentale dhe globale”, ka shkruar Mehaj.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!