Nga presidenca i reagojnë Serbisë: I vetmi shtet në Ballkanin Perëndimor që nuk e dënon veprimin e Rusisë

Vela thotë se Serbia është vendi i vetëm në rajonin e Ballkanit Perëndimor që nuk e dënon njohjen e Luhanskut dhe Donetskut.

“#Serbia është i vetmi vend në rajonin e Ballkanit Perëndimor që nuk dënon njohjen e #Rusisë të Luhanskut dhe Donetskut. Hapësira manovruese e #Vuçiqit për një politikë të jashtme bipolare është tkurrur. Ai duhet të deklarojë qartë nëse e kundërshton agresionin e Rusisë kundër #Ukrainës. Zgjedhja është e qartë!”, ka shkruar ai në Twitter.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!