Këtë vit do të bëhet regjistrimi i popullsisë

Këtij Projektligji përveç deputetëve të pozitës i kanë dhënë përkhraje edhe deputetët e opozitës.

Hekuran Murati, Ministër i Financave, Punës dhe Transfereve, ka arsyetuar këtë Projektligj, duke thënë se regjistrimi i popullsisë që do të bëhet këtë vit do të ketë kosto 10 milionë euro, përcjell Rahoveci INFO

“Regjistrimi i planifikuar të mbahet vitin e kaluar është shtyrë për shkak të zhvillimeve të pandemisë COVID-19 dhe zgjedhjeve komunale që janë mbajtur në tetor të vitit të kaluar. Afati i ri për regjistrimin e popullsisë është përcaktuar të jetë në vitin 2022”, tha Murati. /Rahoveci INFO/

 

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!