Presidentja Osmani priti në takim lamtumirës ambasadoren finlandeze, e falënderon për mbështetjen e deritanishme

Osmani e ka falënderuar ambasadoren për shërbimin e deritashëm në Kosovë, duke i uruar sukses në angazhimet e mëtejme.

Përveç tjerash, Osmani e ka falënderuar ambasadoren Stjernvall edhe për mbështetjen e deritashme të Finlandës ndaj Kosovës, duke kërkuar që mbështetja të vazhdojë edhe në rrugën evropiane të Kosovës dhe anëtarësimit në organizata ndërkombëtare.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!