Rusia përjashtohet nga Eurovisioni 2022

Rusia është përjashtuar nga Eurovision Song Contest 2022, pasi organizatorët janë goditur me një sërë kërkesash për të ndaluar Rusinë të konkurrojë në konkursin e këtij viti.

Këtë e ka bërë të ditur Eurovisioni, përmes një postimi në Twitter, shkruan BBC, transmeton Klankosova.tv.

“Ne mbetemi të përkushtuar për të mbrojtur vlerat e një konkursi kulturor, që promovon shkëmbimin dhe mirëkuptimin ndërkombëtar”, thuhet në njoftimin e tyre.

Lajmet Rusia përjashtohet nga Eurovisioni 2022 >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!