CNN raporton për kolona të gjata të tankeve ruse duke u futur në Ukrainë (VIDEO)

Një kolonë e madhe e tankeve të blinduara ruse kaloi pranë korrespondentit të CNN Frederik Pleitgen të shtunën, duke u drejtuar drejt territorit ukrainas dhe qytetit të Kharkiv.

“Kjo është diçka që ne e kemi parë gjatë gjithë ditës, se më shumë nga kjo pajisje e rëndë ka lëvizur drejt vijës së frontit”, raportoi ai nga afër Belgorod, Rusi.

“Të shohësh rusët të lëvizin se shumë prej atyre në një kolonë drejt vijës së parë është sigurisht diçka që të paktën për ne tani është e jashtëzakonshme”, tha ai.

Ai tha gjithashtu se ai dhe ekipi i tij kanë dëgjuar më shumë raketahedhës që po shpërthejnë sot sesa në ditët e fundit, shkruan CNN, transmeton Klankosova.tv.

Më herët sot, një zyrtar i lartë i mbrojtjes amerikane tha se forcat ruse po përballen me “rezistencën më të fortë” ndaj pushtimit të tyre në pjesën veriore të Ukrainës përgjatë dy akseve: “poshtë drejt Kievit dhe përgjithësisht nga Belgorod drejt Khakriv”.

Lajmet CNN raporton për kolona të gjata të tankeve ruse duke u futur në Ukrainë (VIDEO) >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!