Lewandowski: Nuk mund ta imagjinoj të luaj kundër Rusisë

Lojtari polak, Robert Lewandowski, e ka përkrahur vendimin e Federatës së Futbollit Polak, që të mos e luajnë ndeshjen e “play-off” kundër Rusisë në kuadër të Kampionatit Botëror.

Lewandowski tha se nuk mund ta imagjinoj që të luaj një ndeshje kundër Rusisë, në një situatë kur agresioni i armatosur në Ukrainë po vazhdon.

“Futbollistët dhe tifozët rusë nuk janë përgjegjës për këtë, por ne nuk mund të pretendojmë se asgjë nuk po ndodh”, ka shkruar Lewandowski.

Kujtojmë se sot është dita e tretë për se kur Rusia ka shkelur me ushtarët e saj mbi tokën ukrainase./Rahoveci info/

Lajmet Lewandowski: Nuk mund ta imagjinoj të luaj kundër Rusisë >> Rahoveci info.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!