Ballinat e gazetave më të lexuara në botë për të hënën

Lufta në Ukrainë është në qendër të vëmendjes në të gjithë botën.

Mbulimi mediatik ka bërë që çdokush të flasë për këtë çështje, po ashtu duke bërë trysni mbi botën demokratike që të ndihmohet Ukraina ndaj agresorit rus.

Këto janë ballinat e gazetave më të lexuara në botë, të shtypura për të hënën.

Daily Express

Daily Express thotë se situata në Ukrainë është bërë një nga ”Bota e Lirë kundër Presidentit rus Vladimir Putin”.

The Times

The Times kryeson me forcën bërthamore të Rusisë në gatishmëri, edhe pse presidenti ukrainas ra dakord për bisedimet e paqes.

i

Ikja deri në kufij – i raporton për krizën e refugjatëve, ndërsa civilët ukrainas përpiqen të gjejnë siguri.

The Guardian

The Guardian kryeson me kërcënimin bërthamor të Putinit, por edhe me reagimin në rritje kundër pushtimit të tij në Ukrainë.

Daily Telegraph

Kërcënimi bërthamor i Putinit kryeson Daily Telegraph.

Sun

Vladi i çmendur shkon bërthamor – ky është titulli i The Sun, pas kërcënimit të presidentit rus.

Daily Mirror

Daily Mirror kryeson me ndarjen e familjeve ndërsa lufta në Ukrainë vazhdon.

 

 

Metro

Presidenti rus po rrit aksionet pas humbjeve të rënda, raporton Metro.

 

Financial Times

Vendimi i presidentit rus Vladimir Putin për të vënë në gatishmëri forcat e tij bërthamore është kryesimi në Financial Times.

 

The Observer

Vladimir Putin po përballet me izolimin ndërkombëtar në rritje dhe perspektivën e statusit të parisë, raporton The Observer.

Lajmet Ballinat e gazetave më të lexuara në botë për të hënën >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!