Sa po respektohet marrëveshja? Vetura me targa serbe midis Prishtine pa stickers

Kjo së paku reflektohet në një fotografi të dërguar në adresën e Rahoveci INFO ku shihet një veturë me targa serbe të cilës nuk iu është vendosur stickersi, shkruan Rahoveci INFO.

Kosova dhe Serbia ishin marrë vesh pas 1 jave tensione në pikat kufitare 1 dhe 31 në Jarinje dhe Bërnjak për vendosjen e stickerave në targat e automjeteve të Serbisë që hyjnë në Kosovë dhe të atyre të Kosovës që hyjnë në Serbi.

Por, në fotograftë e mëposhtme shihet se kjo marrëveshje s’është respektuar. /Rahoveci INFO/ 

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!