Ukrainasit po kanë probleme me internet

Mbulimi i internetit në Ukrainë është prekur nga pushtimi rus, me probleme të lidhjes të raportuara në jug dhe lindje.

Reuters raporton se ka frikë se ndërprerjet mund të pengojnë grupet e mbrojtjes civile të krijuara për të mbrojtur qytetet e tyre.

Probleme me sinjalin janë parë edhe në kryeqytet, Kiev.

Një sulm i supozuar për spiunazh kibernetik bjellorus kishte në shënjestër llogaritë personale të postës elektronike që i përkisnin forcave të Kievit.

Ekipi i Ukrainas për Reagim ndaj Emergjencave Kompjuterike tha se hakerët po synonin jo vetëm ukrainasit, por edhe polakët dhe bjellorusët, si dhe disa organizata mediatike bjelloruse. /Rahoveci.INFO/

Lajmet Ukrainasit po kanë probleme me internet >> Rahoveci.INFO.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!