Imazhet satelitore tregojnë një kolonë ushtarake ruse prej 64 kilometrash pranë Kievit (FOTO)

Imazhet satelitore të lëshuara nga Maxar Technologies kanë treguar një autokolonë ushtarake ruse në veri të kryeqytetit ukrainas të Kievit që shtrihet për rreth 40 milje (64 kilometra).

Dislokime shtesë të forcave tokësore dhe njësi helikopterësh sulmues tokësorë u panë gjithashtu në Bjellorusinë jugore – më pak se 20 milje (32 km) në veri të kufirit me Ukrainën, transmeton Klankosova.tv.

Gjatësia e madhe e kolonës është masive dhe flet për sasinë e fuqisë ushtarake që rusët kanë grumbulluar në përpjekje për të marrë Kievin, shkruan CNN.

Lajmet Imazhet satelitore tregojnë një kolonë ushtarake ruse prej 64 kilometrash pranë Kievit (FOTO) >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!