PSD-ja i dërgon një plug Ministrisë së Bujqësisë, thonë se bujqit nuk kanë hesap ta punojnë tokën

Partia Socialdemokrate (PSD) ka mbajtur një aktivitet para Ministrisë së Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural – MBPZhR, me ç’rast në shenjë revolte ata kanë sjellë një plug për lavrimin e tokës, raporton Rahoveci INFO. Frashër Krasniqi ka thënë se këtë plug e kanë sjellë për t’i treguar Qeverisë dhe Ministrisë së Bujqësisë, se bujqit nuk kanë llogari për ta punuar tokën. “Na e dimë që në…

Source

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!