Qeveria merr vendim: 20 gazetarë ukrainas do të strehohen në Kosovë

Ai tha se gazetarët në fjalë janë detyruar ta lëshojnë vendin e tyre si pasojë e pushtimit rus, shkruan Rahoveci INFO.

Postimi i plotë:

Qeveria jonë sapo vendosi të presë 20 gazetarë nga Ukraina në Kosovë. Ata u detyruan të largoheshin nga atdheu i tyre nga pushtimi rus. Në mbështetje dhe solidaritet me Ukrainën dhe popullin e saj, në bashkëpunim me @EFJEUROPE & #ECPMF, ne do t’u mundësojmë atyre të punojnë nga distanca. /Rahoveci INFO/

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!