Të paktën pesë të vdekur pas sulmit në kullën televizive në Kiev

Pesë njerëz kanë vdekur dhe pesë të tjerë janë lënduar nga sulmet afër kullës televizve në Kiev, sipas ministrisë së Punëve të Brendshme të Ukrainës.

“Pesë persona kanë vdekur dhe pesë të tjerë janë lënduar nga bombardimi i kullës televizive në Kiev, në lagjen Shevchenkivskyi. Puna vazhdon”, thuhet në njoftimin e kësaj ministrie.

Ky përditësim vjen pasi u publikua një video e re grafike nga një park afër kësaj kulle e ku shiheshin disa trupa dhe një zjarr i vazhdueshëm. Video është publikuar edhe nga ministria.

Lajmet Të paktën pesë të vdekur pas sulmit në kullën televizive në Kiev >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!