Bisedimet për armëpushim në mes të Ukrainës dhe Rusisë mbahen nesër, thotë negociatori rus

Një negociator rus ka thënë se një armëpushim është në rendin e ditës në bisedimet midis Ukrainës dhe Rusisë, raporton AFP.

Rusia pret që zyrtarët ukrainas të mbërrijnë në Bjellorusi për raundin tjetër të bisedimeve të paqes, të enjten në mëngjes, cituan agjencitë ruse të lajmeve të ketë thënë negociatori i Moskës, Vladimir Medinsky, përcjell Klankosova.tv

Ushtria ruse po ofron një korridor sigurie për delegacionin ukrainas, lajmëron agjencia shtetërore ruse e lajmeve ‘Tass’ të ketë thënë Medinsky.

Lajmet Bisedimet për armëpushim në mes të Ukrainës dhe Rusisë mbahen nesër, thotë negociatori rus >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!