Komiteti Olimpik i Kosovës zgjedhë sportistin e vitit, sportistët e viteve të kaluara që ishin kryesisht nga Peja

Ditën e sotme, është paraparë që Komiteti Olimpik i Kosovës të shpallë sportistin dhe sportisten e vitit.

Ngjarja do të zhvillohet duke filluar nga ora 19:45, ndërsa të pranishëm do të jenë zyrtarë të lartë sportiv.

Gjatë ditës së sotme, do të mësohen edhe laureatët për vititn 2021, ndërsa në një postim në Facebook, u shpërndanë sportistët që ishin fituese të viteve të kaluara.

Kryesisht, ata janë nga qyteti I Pejës, për dallim prej Herolind Nishevcit, karateistit nga Prishtina që ishtë sportisti I vitit më 2016 dhe 2017.

Xhudistet e shquara, Majlinda Kelmendi, Nora Gjakova dhe Distria Krasniqi, ishin shpallur sportitet e vitit, nga 2016 deri më 2020, nga KOK.

Derisa ky komitet I kishte shpallur sportit vitit edhe xhudistin dhe basketbollistin, Akil Gjakova, respektivisht Dardan Berisha, si sportista të vitit.

Gjakova, me këtë çmim u nderua për dy vite radhazi. /Rahoveci info/

Lajmet Komiteti Olimpik i Kosovës zgjedhë sportistin e vitit, sportistët e viteve të kaluara që ishin kryesisht nga Peja >> Rahoveci info.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!