Putini i thotë Macronit se “demilitarizimi” i Ukrainës do të arrihet

Presidenti rus Vladimir Putin i ka thënë homologut të tij francez Emmanuel Macron se qëllimet e operacionit të Rusisë në Ukrainë – demilitarizimi i saj dhe statusi neutral do të arrihen.

Ata kanë zhvilluar një telefonatë 90 minutëshe gjatë ditës së sotme.

Putin tha se çdo përpjekje e Kievit për të vonuar negociatat do të rezultonte në shtimin e Moskës në listën e kërkesave të saj.

Lajmet Putini i thotë Macronit se “demilitarizimi” i Ukrainës do të arrihet >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!