Konjufca: Nuk duhet ta përjashtojmë mundësinë e një agresioni serb mbi Kosovën

Ai ka thënë se kurrë nuk mund të përjashtohet mundësia e një agresioni serb mbi Kosovën.

“Duhet të kemi kujdes të shtuar në raportet me Serbinë sepse kurrë nuk duhet të përjashtojmë potencialitetin dhe mundësinë e një agresioni serb mbi Republikën e Kosovës”, tha ai në konferencën e përbashkët për medie me homologun e tij nga Maqedonia e Veriut, Talat Xhaferi.

Deklarata të ngjashme dha mbrëmë edhe deputeti i PDK-së, Xhavit Haliti.

Ai tha se ka informacione për një skenar serb për okupimin e veriut të vendit. /Rahoveci INFO/

Lajmet Konjufca: Nuk duhet ta përjashtojmë mundësinë e një agresioni serb mbi Kosovën >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!