Ish-ministrat i bëjnë thirrje Qeverisë t’i subvencionojë bujqit: Do të rritet kosto e prodhimit

Pushtimi i Ukrainës nga Rusia do të ketë implikime ekonomike për të gjithë Evropën në këtë rast edhe Kosovën, kështu ka thënë në një intervistë për Rahoveci INFO, ish-ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Besian Mustafa. Tutje, ai shtoi se lufta në Ukrainë do të ndikojë edhe në rritjen e kostos së prodhimit në sektorin e bujqësisë veçanërisht te plehrat artificiale.

Source

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!