Kolektivi “Marshojmë s’festojmë” nesër mban konferencë për media në nder të 8 marsit

Për çdo tetë mars, “Marshojmë, s’festojmë”, bëjnë thirrje për të drejtat e grave dhe vajzave për të shënuar kështu Ditën Ndërkombëtare të Gruas, transmeton Rahoveci INFO.

Edhe në këtë vit, kolektivi “Marshojmë s’festojmë”, do të mbajë konferencë duke filluar nga ora 14:00, tek sheshi “Zahir Pajaziti”.

“Kjo konferencë do t’i shpalosë detajet e manifestimit të 8 marsit në Kosovë, marshit protestues kundër vrasjes së grave  i cili mbahet në Prishtinë dhe komunat tjera”, thuhet në njoftimin e kolektivit./Rahoveci INFO

Lajmet Kolektivi “Marshojmë s’festojmë” nesër mban konferencë për media në nder të 8 marsit >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!