Mehmet Kraja publikon fotografi me Adem Jasharin e Ibrahim Rugovën

Kryetari i Akademisë së Shkencave dhe Artëve të Kosovës, Mehmet Kraja, ka publikuar një fotografi ku shihet ai së bashku me kryekomandantin Adem Jashari dhe ish-presidentin e vendit, Ibrahim Rugova.

Kraja tha se ky takim ishte zhvilluar në aeroportin e Rinasit, 28 vjet më parë.

“Një takim i Rugovës me gazetarë, i organizuar nga Zyra e Kosovës në Tiranë, pas Vizitës në ShBA”, ka shkruar Kraja, transmeton Klankosova.tv.

Lajmet Mehmet Kraja publikon fotografi me Adem Jasharin e Ibrahim Rugovën >> Rahoveci.info.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!