Prada ndalon shitjet në Rusi

Një numër i madh markash globale kanë ndaluar shitjet në Rusi.

Tashmë atyre u është bashkuar edhe brendi luksoz Prada.

Siç shkruan BBC, kompani të tjera si LVMH, Hermes, Kering dhe Chanel kanë konfirmuar se dyqanet e tyre në shtetin rus, pas agresionit që Rusia po i bën Ukrainës, transmeton Klankosova.tv.

Më herët, biznesi spanjoll Inditex tha se do të mbyllë të gjitha 502 dyqanet ruse të tetë markave të tij, duke përfshirë Zara, Bershka dhe Stradivarius, nga e diela.

Kujtojmë se Rusia si shkak i luftës që po e bën në Ukrainë është duke u përballur me sanksione të ashpra ekonomike të vëna nga Perëndimi dhe ShBA-të.

Lajmet Prada ndalon shitjet në Rusi >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!