Coca-Cola pezullon biznesin në Rusi

Coca-Cola po pezullon biznesin e saj në Rusi, pas pushtimit të Ukrainës nga ai vend, duke iu bashkuar McDonald’s, Starbucks dhe një mori korporatash të tjera amerikane.

“Zemrat tona janë me njerëzit që po durojnë efekte të pandërgjegjshme nga këto ngjarje tragjike në Ukrainë”, tha një drejtues i Coca-Colës, në një deklaratë të shkurtër të martën pasdite, shkruan CNBC, përcjell Klankosova.tv.

“Ne do të vazhdojmë të monitorojmë dhe vlerësojmë situatën me evoluimin e rrethanave”, thuhet mes tjerash.

 

Lajmet Coca-Cola pezullon biznesin në Rusi >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!