Dreshaj thirrje Qeverisë të ndihmojë bujqit në Kosovë: Buka e gojës nuk është luks, bujku ka nevojë për dorën e shtetit!

Gani Dreshaj i ka bërë thirrje kryeministrit Kurti dhe ministrit Peci që të iu dalin ndihmë bujqve në Kosovë. Biznesmeni dhe ish-deputeti i parlamentit ka thënë se buka e gojës nuk është luks dhe se bujqit në Kosovë kanë nevojë për dorën e shtetit. Sipas Dreshajt, bujqit në Kosovë me çmimet aktuale të tregut nuk kanë leverdi për punë. Postimi i plotë: I dashur kryeministër Kurti…

Source

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!