Protesta kundër vrasjes së grave nëpërmjet fotografive (FOTO)

Shumë pjesëmarrës me pankarta në duar “Policia i ka duart me gjak”, “Gjykata i ka duart me gjak” “Stop Racizmit” “Barazi gjinore” etj, kundërshtonin vrasjet e grave në Kosovë dhe kërkuan sjelljen e përgjegjësve para drejtësisë.

Në protestën me moton “Marshojmë s’festojmë”, shumë gra dhe vajza kërkuan të drejtat e tyre.

Ata marshuan nga Pallati i Drejtësisë duke u ndaluar tek objekti i Qeverisë së Kosovës.

Rahoveci.info ju sjell disa fotografi nga protesta të realizuara nga fotografi Bleron Llugiqi.

Lajmet Protesta kundër vrasjes së grave nëpërmjet fotografive (FOTO) >> Rahoveci.info.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!