Rriten thirrjet për bojkot të McDonaldsit dhe Coca-Colas pasi po vazhdojnë punën në Rusi

Presioni po rritet mbi gjigantët perëndimorë të ushqimit dhe pijeve për t’u tërhequr nga Rusia për shkak të pushtimit të Ukrainës.

Disa kompani globale kanë zgjedhur të bojkotojnë Rusinë dhe të largojnë biznesin nga vendi.

McDonald’s dhe Coca-Cola janë kritikuar në mediat sociale se nuk kanë folur për sulmet dhe kanë vazhduar të operojnë në Rusi, shkruan BBC, transmeton Klankosova.tv.

Firmat e njohura si Netflix dhe Levi’s tashmë kanë pezulluar shitjet ose kanë ndaluar ofrimin e shërbimeve në Rusi.

Lajmet Rriten thirrjet për bojkot të McDonaldsit dhe Coca-Colas pasi po vazhdojnë punën në Rusi >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!