Zelensky do t’i adresohet parlamentit britanik, ndodh për herën e parë

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelenskiy do t’u drejtohet ligjvënësve britanikë përmes një video lidhje të marten.

Kjo është hera e parë që një president i një vendi tjetër i drejtohet parlamentit britanik.

Zelenskiy, i cili ka folur me kryeministrin britanik Boris Johnson në disa raste që kur Rusia pushtoi vendin e tij, ka bërë një numër fjalimesh të pasionuara për liderët perëndimorë javën e fundit, duke kërkuar furnizime dhe mbështetje ushtarake, raporton Reuters, transmeton Klankosova.tv.

Lajmet Zelensky do t’i adresohet parlamentit britanik, ndodh për herën e parë >> Rahoveci.info.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!