Hashani: Ndihma për bujqit s’është e mjaftueshme, por jep kurajo për të punuar më shumë (VIDEO)

Halim Hashani nga Shoqata e Bujqve të Kosovës e ka mirëpritur subvencionimin nga Qeveria.

Hashani, në “Info Magazine”, tha se kjo ndihmë nuk është e mjaftueshme, por, megjithëatë jep kurajo tek bujqit për të punuar sa më shumë, njofton Klankosova.tv.

“Kisha me e falënderu Ministrinë e Bujqësisë për ndihmë, këto subvencione sado pak e zbusin koston e prodhimit bujqësor dhe besoj se do t’ia dalim disi”.

“Ky subvencionim nuk është i mjaftueshëm – por jep një kurajo për të punuar sa më shumë. Disi do t’ia dalim për të prodhuar edhe më shumë”, tha Hashani.

Lajmet Hashani: Ndihma për bujqit s’është e mjaftueshme, por jep kurajo për të punuar më shumë (VIDEO) >> Rahoveci.info.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!