“Ndihma për bujqit s’është e mjaftueshme, por jep kurajo për të punuar më shumë”

Halim Hashani nga Shoqata e Bujqve të Kosovës e ka mirëpritur subvencionimin nga Qeveria. Hashani, në “Info Magazine”, tha se kjo ndihmë nuk është e mjaftueshme, por, megjithëatë jep kurajo tek bujqit për të punuar sa më shumë, njofton Klankosova.tv. “Kisha me e falënderu Ministrinë e Bujqësisë për ndihmë, këto subvencione sado pak e zbusin koston e prodhimit bujqësor dhe besoj se do t’ia dalim…

Source

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!