Baerbock tha se BE i la anash vendet e Ballkanit Perëndimor (VIDEO)

Ministrja e jashtme e Gjermanisë, Annalena Baerbock, ka qëndruar të enjten për vizitë në Bosnje dhe Hercegovinë.

Kjo krahasoi luftën e Rusisë ndaj Ukrainës, me atë që u bë në Bosnjë tri dekada më parë.

Megjithatë, diplomatja gjermane në këtë vizitë të saj të parën në Ballkani Perëndimor, deklaroi se shteti i saj do të jetë më e pranishme në këtë anë, andaj tash ka edhe të dërguarin special.

Baerbock, në orët e mbrëmjes arriti në Kosovë e më pas turnenë do ta vazhdojë në Serbi.

 

Lajmet Baerbock tha se BE i la anash vendet e Ballkanit Perëndimor (VIDEO) >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!