Kurti thotë se s’ka vend për panik: Nuk varemi prej importit nga Serbia, ka mjaftueshëm rezerva të grurit

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka insistuar se ka rezerva dhe i ka ftuar qytetarët të mos bëjnë panik, derisa u ka bërë thirrje qytetarëve që kanë blerë më tepër miell se që ju duhet, që ta çojnë atë nëpër furra, raporton Rahoveci INFO. Kurti ka folur edhe sa i përket vendimit të Serbisë për të ndaluar eksportin e grurit e miellit ndër të tjera. “Ka rezerva e rrjedhimisht nuk ka vend për…

Source

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!