Ministrja gjermane thotë se po punojnë për liberalizimin e vizave për Kosovën

Ministrja e Jashtme gjermane, Annalena Baerbock pas takimit me kryeministrin Albin Kurti ka thwnw se Gjermania po punon për liberalizimin e vizave për Kosovën.

”Sa i përket liberalizimit të vizave edhe këtë e thash shumë qartë’’.

‘’Për mua nuk është në pikëpyetje se neve na duhet liberalizimi i vizave për Kosovën dhe paqen e krijojmë vetëm së bashku me njerëzit”, tha Baerbock.

Lajmet Ministrja gjermane thotë se po punojnë për liberalizimin e vizave për Kosovën >> Rahoveci.info.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!