Pamjet nga ajri: Ushtria ukrainase godet kolonën e tankeve ruse (VIDEO)

Ministria e Mbrojtjes në Ukrainë ka publikuar disa pamjet kur ushtria e këtij vendi godet një kolonë të tankeve të Ushtrisë së Rusisë.

Xhirimet janë bërë nga ajri.

Videoja është bërë dje në veri të Kievit dhe tregon një sulm artilerie nga njësia Azov mbi një kolonë automjetesh të blinduara ruse.

Raportohet se në këtë sulm janë regjistruar disa viktima.

Lajmet Pamjet nga ajri: Ushtria ukrainase godet kolonën e tankeve ruse (VIDEO) >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!