Peci: Punimi i tokës – veprim patriotik, subvencionimin e grurit e kemi rritur në 474 euro për hektar

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Faton Peci, ka bërë të ditur se shteti do të ndajë 50 milionë euro subvencionim për bujqit në Kosovë, raporton Rahoveci INFO. Në një konferencë për medie, së bashku me kryeministrin Albin Kurti, ata folën për programet e subvencionimit për bujqit që do të shpallen në këtë muaj, pra në muajin mars. “Nuk kemi qëndruar duarkryq karshi rritjes…

Source

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!