Pse tifozët e Liverpool-it e këndojnë ‘One Kiss’ të Dua Lipës?

GOAL ka hedhur një vështrim në lidhjen e veçantë mes fansave të Liverpool-it dhe këngës hit të këngëtares shqiptare Dua Lipa, ‘One Kiss’.

Disa tifozë të futbollit mund të kenë mbetur të hutuar teksa shikonin lojtarët dhe tifozët e Liverpool- it duke festuar fitoren e tyre në Carabao Cup 2021-22 duke kënduar së bashku me tekstin e “One Kiss”.

“Ishte vërtet bukur të festosh me njerëzit pas një kohe të gjatë pa pasur mundësi për të festuar diçka”, tha Jurgen Klopp.

Pse tifozët e Liverpool-it këndojnë ‘One Kiss’ nga Dua Lipa?

Lidhja e dashurisë mes tifozëve të Liverpool dhe ‘One Kiss’ nga Dua Lipa filloi kur ajo performoi hitin në finalen e Ligës së Kampionëve 2018, e cila u zhvillua në Kiev të Ukrainës.

Kur UEFA njoftoi fillimisht se një shfaqje do të zhvillohej dukej se kishte një ndjenjë skepticizmi rreth idesë në Evropë, duke pasur parasysh ngjashmëritë me aktivitetet e sporteve amerikane.

Ndërkohë që disa tifozë të futbollit mund të jenë ende të pasigurt për konceptin, 30,000 tifozët e Liverpool-it që kishin udhëtuar 1,800 milje për të arritur në stadiumin NSC Olimpiyskiy, sigurisht që ishin në bord, teksa këndonin tekstin e “One Kiss”.

Pavarësisht humbjes 3-1 ndaj Real Madridit të Zinedine Zidane në atë rast, në ditët në vijim, videot e tifozëve të Liverpool-it që këndonin këngën u bënë virale në rrjetet sociale dhe kështu lindi një traditë e re./21Media

Lajmet Pse tifozët e Liverpool-it e këndojnë ‘One Kiss’ të Dua Lipës? >> .

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!