Sqarohet Besnik Bislimi, thotë se nuk përdori termet adekuate referuar takimit me Bjorn Berge

Zëvendëskryeministri Besnik Bislimi është sqaruar pas demantimit nga Zëvendës Sekretari i Këshillit të Evropës, Bjorn Berge, i cili pëgënjeshtroi deklaratën e Bislimit, ku kishte thënë se Zëvendës Sekretari i Këshillit Evropian ka mbështetur iniciativën e Kosovës për anëtarësim në Këshillin Evropian.

“Me të vërtetë falënderues për Bjorn Berge për takimin e shkëlqyer dhe shkëmbimin e mendimeve. Me të vërtetë më vjen keq për zgjedhjen e termit joadekuat në tweet-in tim të fundit. Në vend të fjalës “ai mirëpriti”, përshkrimi i saktë duhej të ishte “ne informuam”, ka shkruar Bislimi mbi reagimin e Zëvendës Sekretarit të Këshillit Evropian.

Lajmet Sqarohet Besnik Bislimi, thotë se nuk përdori termet adekuate referuar takimit me Bjorn Berge >> Rahoveci.info.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!