Hapet panairi në sheshin “Zahir Pajaziti”, ekspozohen produktet e bizneseve të udhëhequra nga gratë

Me rastin e shënimit të Ditës së Gruas në Kosovë, EcoKos Women ka organizuar panairin për gratë e viseve rurale të Kosovës të angazhuara në aktivitete bujqësore dhe përpunim të ushqimit. Në panair janë ekspozuar 12 agrobiznese të drejtuara nga gratë, raporton Rahoveci INFO. Blerim Hasani sekretar i Ministrisë së Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, tha se kanë miratuar ligjin që u kanë…

Source

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!