Shoqata e Mullisëve: Ka miell mjaftueshëm në Kosovë, asnjë kilogram nuk e kemi importuar nga Rusia apo Ukraina

Shoqata e Mullisëve të Kosovës kanë zhvilluar takim së bashku me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, rreth gjendjes me grurë në Kosovë, raporton Rahoveci INFO. Aty është bërë e ditur se Kosova qëndron mirë në këtë aspekt, derisa u kërkua që Kosova ka mjaftueshëm miell të prodhuar. Muhamet Fariz drejtor ekzekutiv në shoqatën e Mullisëve, tha se momentalisht Kosova qëndron mirë me grurë dhe se…

Source

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!